Numery: 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 14 13 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Lista członków klubu

Numer (33) styczeń 2013

Spotkanie 8 stycznia

Trudno było uwierzyć, że może się udać pierwsze tegoroczne Spotkanie Klubu Dziennikarzy Seniorów w "Kręgu". Pierwszym zagrożeniem była zaiste paskudna aura, temperatura oscylujaca około 0 stopni Celsjusza i padający od rana śnieg. Nie wiadomo było, czy nie zamieni się w błoto, czy w lodowisko. Niepewni swoich sił Koledzy przykładnie zawiadomili, przepraszali i wynikało z obliczeń dwóch pierwszych gosci, czyli Prezesa i wice Prezesa, że może jeszcze ktoś nadejdzie, by napić się kawy, zjeśc jakieś ciasteczko, czy owoc, ale nadzieje były raczej nikłe... Tymczasem, około wyznaczonej, po raz ostatni godziny 11.00, zaczęli nadciągać najwierniejsi i najsolidniejsi. Kiedy zaczynano program, stwierdziliśmy, że jest nas "Dziesięcioro Sprawiedliwych", bo nadeszła też jedna z Koleżanek! Powodzeniem cieszyły się gorące napoje i opłatki, którymi podzieliliśmy się wszyscy z życzeniem niemal identycznym: :-Obyśmy się spotkali za rok w niemniejszym gronie. Na wszystkich bowiem położył się cień ostatnich odejść ostatecznych naszych długoletnich Kolegów Klubowych. Z radościa powitaliśmy w swoim gronie naszego Gospodarza - kierownika "KRĘGU", który też ż kazdym podzielił się trdycyjnym opłatkiem. Jedną ze spraw ważnych było ustalenie na stałe nowej godziny naszych Spotkań Wtorkowych. Z porannej pory przenosimy się bowiem w lutym na godzinę 14.00, by być bardziej w zgodzie z harmonogramem pracy całego Osiedlowego Klubu. Wiadomośc ta zostanie przekazana wszystkim Kolegom, by nie popełniali błędu, który byłby uzasadniony, bo termin był od lat niezmienny. Następne Spotkanie przypada w lutym w "Ostatki", przed "Srodą Popielcową"i może spowoduje to większą frekwencję?

Tyle w pierwszej notatce Roku Pańskiego już 2013.

Ryszard Podlewski

Pożegnanie Mieczysława Samuela

2 stycznia na Cmentarzu Junikowskim pożegnaliśmy Mieczysława Samuela. Zmarły od 1961 roku był operatorem filmowym w Telewizji Poznańskiej. Należał do najbardziej zasłużonych przedstawicieli tego zawodu.

Jego poza telewizyjną namiętnością była przyroda i polowanie. Najlepiej czuł się z dala od cywilizacji, wśród drzew. I w takim otoczeniu zaskoczyła go śmierć.

I choć nie był członkiem naszego Klubu, znaliśmy go wszyscy. Dlatego żegnamy Miecia przynajmniej tą krótka notką

Wizyta u Rektora

Od wielu lat w końcu grudnia, lub początku stycznia poznańscy dziennikarze spotykają się na lampce wina u Rektora Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, prof. Dr hab. Mieczysława Iwaszkiewwicza. Jest to zawsze okazja do ciekawej dyskusji o sprawach kultury w Poznaniu. Ponieważ bywają na tych spotkaniach najbardziej znani dziennikarze poznańscy, można tam usłyszeć wiele nietuzinkowych uwag i niejednokrotnie niecodziennych popisów oratorskich. Ze swej strony prof. Iwaszkiewicz zawsze przedstawia najnowsze wydawnictwa WSUS i zapoznaje gości z sytuacją kierowanej przez siebie uczelni.

Styczniowe ĆĆĆ

24.01.2013 (czwartek) Po ĆĆĆ
Po apelu mejlowym Wiceprezesa Antoniego Antkowiaka, który nas trochę chciał zmobilizować przy mroźnej i śnieżnej pogodzie, licząc tylko na „odważnych”, zjawiło się nas 6 okutanych solidnie, ale w dobrym stanie i ochocie do gawędy. Janek Kurek znalazł zastępcę do zrobienia reportażu zdjęciowego w osobie „Juniora” Andrzeja Rafalskiego. Zaczęło się przeglądanie menu, bo jak widać było niektórym mróz dodał apetytu. Na zimno były różne recepty. Dwóch wzięło ... lody, Zenon Bosacki – herbatę z rumem, Bogumił Deckert tradycyjne piwo jasne, podobnie jak Antoni Antkowiak, który zbadał dania i wybrał 2 x flaki wołowe z bułką, za nim poszli : Stefan Mroczkowski i Ryszard Podlewski, ale zamiast piwa, wzięto „wściekłego psa” z kroplą tabasco.

Tematów do omówienia głośno i żywo było wiele, bo i pogrzeb Matki Jarosława Kaczyńskiego i śmierć byłego Prymasa Glempa i nowe ustalenia na temat wypadku w Smoleńsku. Tu nikt nie był zwolennikiem „zamachu i zbrodni”, bo wyklucza to po prostu brak motywu. Kto mógłby na tym zyskać? Wszyscy stracili... Pożartowano dla rozładowania atmosfery, przypomniano o Spotkaniu lutowym w „Kręgu”, które zacznie się o zmienionej porze, a mianowicie , zamiast o 11.00 rano o 14.00 po południu. W dobrych humorach koledzy Seniorzy ruszyli autobusami i tramwajami do domów, licząc na kolejne , udane ĆĆC.

Podsumował Prezes DKS "KRĄG" Ryszard Podlewski

Copyright (c) .2008-2015. by LT Media Net