Numery: 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 14 13 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Lista członków klubu

Numer (37) wrzesień 2013

Wbrew przewidywaniom pesymistów z naszego grona, to Spotkanie inaugurujące sezon 2013/2014 udało się i choć kilkoro z Koleżanek i kolegów, zgodnie z zasadami "savoir - vivre'u" uprzedziło telefonicznie lub mejlowo o przeszkodach, które nie pozwalają im być w ten wtorek z nami, frekwencja była niezła.

Na początku prezes KDS - "Krąg" powitał 9 przybyłych, a następnie wspomniał swoje kontakty z Kolegą Józefem Modrzejewskim, z którym wiele lat pracował w TV - Poznań. Był nie tylko sąsiadem w pokoju publicystów na tak zwanej "strusiej górce", gdzie mieściły się wtedy w latach siedemdziesiątych także redakcje radiowców, ale i współpracował z Nim przy dużych programach redakcji... rolnej. Był nadawany wówczas na antenę ogólnopolską program pt. "POSTAWY". Składał on się z części filmowej, kręconej w terenie, w zagrodach rolników-specjalistów, którzy wybrali sobie np. chów świń, czy mlecznych krów itp., i części w której dyskutowali w studiu naukowcy poznańscy z uczniami i studentami szkół rolniczych. Prezes Ryszard Podlewski poprosił o chwilę milczenia, a potem o jakieś wspomnienia o Zmarłym. Stefan Mroczkowski powiedział o trudnym zadaniu, jakie na niego spadło, gdyż mimo, że znał Józia nie ze współpracy, ale jako Szef Redakcji Artystycznej tylko z zebrań całego zespołu TV . Otóż musiał powiedzieć kilka słów nad grobem Kolegi Modrzejewskiego i przedtem znaleźć jakieś fakty z Jego życiorysu, od innych Kolegów i znajomych.

Kluczowym pytaniem, które zadał nam wice-prezes Antoni Antkowiak było: -Co dalej ? Chodziło o to, czy kontynuować nasze spotkania comiesięczne w gościnnym "Klubie KRĄG", czy też z braku nowych członków nadal dla kilkunastu organizować jakieś, czy to w formie rozmów z zaproszonymi gośćmi, czy też omawiać różne sprawy we własnym gronie? Co dziwne pomysł by Klub trwał dalej i to bez konieczności przybywania gości poparła większość. Na próbę zatem prezes zaproponował temat ad hoc:- Jak Koledzy spędzili te minione "wakacje"?

Okazało się, że był to temat bardzo trafnie obrany, bo pozwoliło to nam na bliższe zapoznanie się z różnymi sposobami spędzania czasu. Jan Kurek opowiedział o trudach wycięcia i wywiezienia ze swego ogrodu działkowego ogromnego drzewa iglastego. Stefan Mroczkowski o wycinaniu wielkich brzóz, przyjaźni ze stadem dzików, które przychodzą na poczęstunek i domagają się tego głośno zza płotu. Działka rekreacyjna położona jest w Puszczy Zielonce i są tam także sarny i liczne oswojone koty. I one są dokarmiane przez właścicieli działek. Ryszard Podlewski opowiedział o kilku ciekawych miejscach w Stanach Zjednoczonych w których spędził 2 miesiące. Najciekawsze: zwiedzanie Kapitolu, cmentarzy wojennych i oglądanie wielkich monumentów Lincolna, czy Waszyngtona w ... Waszyngtonie, a potem w Południowej Karolinie miasta osadników angielskich Charlestonu. Jan Zgaiński naszkicował plan swojej podróży na wyspy Pacyfiku, o których obiecał po przylocie całą prelekcję ilustrowaną filmami. Bogumił Deckert opowiedział o swojej podróży na Bornholm, a czas upłynął wesoło i rozrywkowo, nie wspominając o tym, że stwierdziliśmy, iż zbyt mało o sobie wiemy i chcemy mówić o swoich sprawach i przeżyciach.

Następne Spotkanie jak zawsze w drugi wtorek miesiąca o zmienionej godzinie, bo obecnie o 14.00, zamiast o 11.00. jedni to lubią , dla drugich to niewygodne, ale realia pracy Klubu zmusiły nas do zmiany.
Jeszcze jedna zmiana: otóż najbliższe ĆĆĆ nie odbędzie się w "Monidle", lecz w lokalu "Pod Tulipanem" przy Placu Wielkopolskim. Zaprasza wszystkich Kolega Krzysztof Wodniczak z powodu swoich...urodzin. O godzinie jak zawsze ĆĆĆ - czyli o 16.00 - "ćwiartej".

Sprawozdanie sporządził prezes Ryszard Podlewski, a ubarwili zdjęciami : Jan Kurek i Andrzej Radwański.


Copyright (c) .2008-2015. by LT Media Net